УЕФА покрена постапка против Арнаутовиќ


Австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ се најде во центарот на вниманието на ЕУРО. Не станува збор за партии на терен, туку за пцуење упатено до Езџан Алиоски, ...
| | веќе видена | слични

Коментарите во француските медиуми за победата на Франција над Германија (1-0) на Европското првенство во фудбал, предизвикаа незадоволство во германската ...
| | веќе видена | слични

УЕФА го казни австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ со еден натпревар суспензија, оти го навреди Езѓан Алиоски на натпреварот со Македонија. УЕФА утврди дека ...
| | веќе видена | слични

Франко Фода ја подготвува австриската репрезентација за тешкиот натпревар против Холандија, а на оваа средба нема да смета на Марко Арнаутовиќ. Искусниот ...
| | веќе видена | слични

Во таборот на Австрија казната за Марко Арнаутовиќ, дека не може да игра утре против Холандија, ја дознаа непосредно по пристигнувањето во Амстердам. Не кријат ...
| | веќе видена | слични

УЕФА донесе конечна одлука во врска со случајот со Марко Арнаутовиќ, а му врачи суспензија од еден меч на Европското првенство на австрискиот напаѓач. ЕВРО ...
| | веќе видена | слични

Австриската фудбалска репрезентација ова попладне дозна дека нема да може да смета на Марко Арнаутовиќ на дерби средбата со Холандија која се игра утре, ...
| | веќе видена | слични

Марко Арнаутовиќ, офанзивецот на Австрија и еден од стрелците против Македонија во првото коло на ЕП, нема да игра против Холандија поради што УЕФА го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапси 30-годишен скопјанец кој се сомничи за кривично дело-тешка кражба. Според МВР, вчера во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 106 | | | веќе видена

Меѓународните банди ја претворија Белгија во производствен центар за лажни цигари, лажно спакувани како водечки брендови и се продаваат без данок во соседните ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА покрена постапка против Арнаутовиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: