Момчето Том од Ѓоковиќ добило уште еден подарок


2 копии
2 копии

Новак Ѓоковиќ го освои 19 грен слем трофеј во кариерата на „Ролан Гарос“ и им се приближи на Рафаел Надал и Рожер Федерер, за кои многумина сметаа дека се ...
| | веќе видена | слични

Одличното финале на Ролан Гарос во кое победи Новак Ѓоковиќ во пет сета, го одбележаа неколку моменти, а еден од нив беше невообичаената поддршка за српскиот ...
| | веќе видена | слични

Момчето кое за многу кратко време се најде во центарот на вниманието конечно ја отвори душата.Љубителите на тенисот имаа можност да го проследат спектаклот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 332 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 226 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момчето Том од Ѓоковиќ добило уште еден подарок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: