Авиокомпанијата Емирати првпат регистрира загуба од 4,5 милијарди евра

2 копии

Авиокомпанијата од Дубаи, Емирати денеска соопшти дека првпат во 30 години забележала загуба од 4,5 милијарди евра на годино ниво поради рестриктивните мерки ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: < 1 минутa Добивката и приходите на кинескиот сопственик на ТикТок се дуплираа во 2020 година, потврдувајќи ја популарноста на апликацијата во ...
| | веќе видена | слични

Компанијата "Washington Prime Group" или "WPG", водечки сопственик на трговски центри ширум САД, поднела барање за банкрот. Компанијата која поседува објекти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авиокомпанијата Емирати првпат регистрира загуба од 4,5 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: