ВМРО-ДПМНЕ утре го чека Бујар Османи, па ќе одлучи дали ќе продолжи со протестите


ВМРО-ДПМНЕ кое во меѓувреме продолжува со протестно блокирање раскрсници, утре одговор за преговорите со Бугарија очекуваат од министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Духовно стерилизирани генерации, чипирани според нечија желба и скриени намери, според мене претставува најголемо злосторство кое може да им се направи на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателите на собраниските комисии за надворешна политика на Северна Македонија и на Албанија, Антонио Милошоски и Мими Кодели денеска од Скопје упатија ...
| | веќе видена | слични

Без да конкретизира кои се тие земји, Милошоски е убеден дека доколку ЕУ имала волја можела да го изменаџира спорот со Бугарија за Македонија да ги почне  ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Албанија остануваат во чекалната на Европската Унија. Покрај блокадата од Бугарија, очигледно е дека и на дел од земјите од Европската Унија, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија, Мими ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Емил Киријас во „Топ Тема“ во однос на решавањето на спорот со Бугарија смета дека стратешка грешка е што постојано нашата земја ја бара ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања за заклучоците на комисијата за надворешна политика во однос на усвојување на Декларација од Собранието, портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ утре го чека Бујар Османи, па ќе одлучи дали ќе продолжи со протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: