На инфективните оддели се лекуваат 96 пациенти со Ковид-19


Димитри Песков, портпаролот на рускиот претседател, скокот на бројот на заразени, го правда со „лукавиот карактер“ на вирусот, што може да се земе како валиден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин денеска најави воведување на нови ограничувања поради „тешката состојба” во градот предизвикана од ширењето на делта ...
| | веќе видена | слични

Ова е една од драстичните, но неопходни мерки разгледани во Кремљ, од каде доаѓаат предупредувањата дека зголемувањето на бројот на заразени е предизвикано од ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата и развиле ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави веројатно нема да ја постигнат целта поставена од претседателот Џо Бајден да се достигне стапка на вакцинација од 70% кај возрасните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 70 отсто од Американците постари од 30 години примиле барем една доза антивирусна вакцина, соопшти денеска Белата куќа. Администрацијата на Џосеф ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 167 | | | веќе видена

Вечерва на предлог на Генералштабот на Армијата, а по анализа на состојбите наредив да се прогласи тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните оддели се лекуваат 96 пациенти со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: