Ќе ги спасат ли ваучерите: Какви се приходите на најпознатите хотелиери

Македонските хотели прокнижија загуби во пандемиската 2020 година. Од 27 хотелски компании кои лани направиле приходи поголеми од 50.000 евра дури 22 завршиле ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за цивилно воздухопловство минатата година ја завршило со загуба од 68,5 милиони денари поради кризата предизвикана од Ковид-19. Инаку претходната ...
| | веќе видена | слични

Кавадарци е веројатно економскиот шампион во националната економија. Бастион на виното и долина на никелот и челичните профили. На нозе го претрпе ударот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време на пандемијата со Ковид 19, фудбалската репрезентација на Македонија успеа да обезбеди место на Европското првенство и да напише историја. И додека ...
| | веќе видена | слични

Шеснаесет компании лани беа најголемите економски субјекти меѓу мноштвото фирми кои застанаа на браникот против корона кризата. Овие друштва се најголемите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: < 1 минутa Добивката и приходите на кинескиот сопственик на ТикТок се дуплираа во 2020 година, потврдувајќи ја популарноста на апликацијата во ...
| | веќе видена | слични

Кои се најголемите компании кои се грижат бројни прехранбени производи, пијалоци и цигари да бидат на дофат на рака секому од нас на рафт во најблиската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 452 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 228 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе ги спасат ли ваучерите: Какви се приходите на најпознатите хотелиери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: