Колку пари вртат и како буџет крпат македонските фудбалски клубови?

2 копии

Во време на пандемијата со Ковид 19, фудбалската репрезентација на Македонија успеа да обезбеди место на Европското првенство и да напише историја. И додека ...
| | веќе видена | слични

Шеснаесет компании лани беа најголемите економски субјекти меѓу мноштвото фирми кои застанаа на браникот против корона кризата. Овие друштва се најголемите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кои се најголемите компании кои се грижат бројни прехранбени производи, пијалоци и цигари да бидат на дофат на рака секому од нас на рафт во најблиската ...
| | веќе видена | слични

Минатата година доминантно место во македонската економија имаа и приватните здравствените установи, односно приватните болници и дијагностички лаборатории, ...
| | веќе видена | слични

Еуро Табак и Даути Комерц се најголемите снабдувачи на храна, пијалоци и тутунски производи за бројните магацини и продавници низ Македонија во справувањето со ...
| | веќе видена | слични

Корона кризата ни заштеди на гориво. Намалените патувања, затворените граници, карантините, работата од дома значително ни ја намалија потребата од полнење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 389 | | | веќе видена

Генералниот директор на компанијата „Телеком Србија“ Владимир Лучиќ во изјава за српските медиуми открил дека вчера во Скопје започна основање на компанијата ...
сите 420 | | | веќе видена

Од Иницијативата „Зелен хуман град“ велат дека се крајно револтирани од последната изјава на премиерот Зоран Заев, за зголемувањето на прагот за независни ...
сите 209 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 194 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 166 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 275 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско Езеро“, во соработка со Одделението за прекуграничен криминал при РЦ за гранични ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку пари вртат и како буџет крпат македонските фудбалски клубови?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: