Започнува доделувањето на 50-те милиони евра што ќе ни ги даде ТАВ Македонија


Денеска попладне премиерот Зоран Заев и главниот и извршен директор и претседател на ТАВ Аеродроми Сани Шенер ќе започнат со доделување на првите договори за ...
| | веќе видена | слични

Демир Капија, 21 јуни 2021 (МИА) – Со пари од Биро за регионален развој ќе се реконструира улица во Демир Капија, информираа денеска од демиркаписката локална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Завршија реставраторските и конзерваторски работи на главниот конак во манастирскиот комплекс Свети Пантелејмон, во Горно Нерези. Општина Карпош целосно ја ...
| | веќе видена | слични

Струмица, 18 јуни 2021 (МИА) – Со потпишување на Договорот за добивање средства од Владата распределени од „ТАВ Македонија“ во висина од 1,4 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Врвен приоритет на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев се инвестициите во инфраструктурата и подобрување на условите на живот на локално ниво, за ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 18 јуни 2021 Потпишани договори за 23 проекти од програмата на ТАВ во висина од 9,9 милиони евра, инвестиции за подобар живот на граѓаните и економски ...
| | веќе видена | слични

Со прераспределба на средствата од ТАВ кои беа предвидени за изградба на карго аеродром во Штип, во висина од 35 милиони евра, се финансираат 99 проекти во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од 9,9 милиони евра средства за реализација на инфраструктурни проекти од програмата ТАВ-Македонија, Гостивар не доби ниту денар, се жалат локалните власти од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започнува доделувањето на 50-те милиони евра што ќе ни ги даде ТАВ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: