За да се вратат фирмите во нормала, треба пари и работници

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
| | веќе видена | слични

Сите ресторани кои работат на отворено со свадби и други настани ги почитувале мерките  за оргниизирање на прослави. Државниот пазарен инспекторат објаснуваат ...
| | веќе видена | слични

Имено, бидејќи временските услови не биле најпогодни, кога музичарите пристигнале во локалот, каде според протокол било договорено да настапат на отворено, им ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од ноќеска на полноќ е укинат полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од ноќеска на полноќ престана да важи одлуката за полициски час, а се укина и ограничувањето на работното време на сите угостителски објекти. Од денеска е ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час кој беше воведен во изминатиот период поради последниот бран на коронавирусот, од денес официјално се укинува. Меѓутоа со оглед на драстичниот ...
| | веќе видена | слични

Владата на С. Македонија одлучи од синоќа да го укине „полицискиот час“ и ограничувањето на работното време на угостителските објекти и да дозволи настаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Во пожарот што попладнево избувна на две локации во Кочани, и се доближи до станбените домови над градот во Белско Маало, има оштетени куќи, помошни објекти, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За да се вратат фирмите во нормала, треба пари и работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: