ДРЖАВАТА НЕ МОЖЕ ДА СИ ГИ ЗЕМЕ 17-ТЕ МИЛИОНИ ЕВРА ОД СЕАТ КОЧАН - имотот е под хипотека, банките си ги бараат парите

Има судски пресуди, но недвижностите од одземениот имот кој е стекнат со криминални активности не можат да се продадат и да се вратат парите во државниот ...
| | веќе видена | слични

Мечките го јадат медот и ги уништуваат пчелните сандаци, а сопствениците не можат да ја наплатат штетата. На ова реагираат велешани кои одгледуваат пчели, ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРЖАВАТА НЕ МОЖЕ ДА СИ ГИ ЗЕМЕ 17-ТЕ МИЛИОНИ ЕВРА ОД СЕАТ КОЧАН - имотот е под хипотека, банките си ги бараат парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: