МЗ: Денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“


Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
| | веќе видена | слични

Кон крај на летото се очекува да се постигне колективен имунитет со вакцинирани половина од полнолетните граѓани. Вакцинацијата во моментот е забавена поради ...
| | веќе видена | слични

500те илјади дози на кинески “Синовак” пристигнуваат до крајот на месецот а 100 илјади „Фајзер“ преку Ковакс механизмот во текот на претстојниот викенд со кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека следната седмица се очекува во земјата да пристигнат 500.000 дози на кинеска вакцина како и на американската Pfizer, бројот граѓани заинтересирани за ...
| | веќе видена | слични

Вакцините од кинескиот производител Синовак се очекува да пристигнат до крајот на месецов, најави министерот за здравство Венко Филипче на заедничката прес ...
| | веќе видена | слични

До крајот на месецот ќе стигнат кинеските вакцини „Синовак“, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче по средбата со кинескиот амбасадор во земјава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: