Заев се сретна со Бајден во Брисел, го покани да дојде во Македонија


Време зa читање: 2 минути САД и Европа ќе формираат заеднички технолошки совет за изготвување нови глобални трговски правила а сето тоа за целтите и напорите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јасната европска перспектива на Македонија е од големо значење за Бугарија и нејзиното конкретно остварување е во прилог на заедничката иднина на двете земји ...
| | веќе видена | слични

На средбата беше истакнато дека посетата на делегацијата на Владата на Македонија во Бугарија на највисоко ниво е од исклучителна важност и доаѓа во момент ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска во Софија имаше состанок со амбасадорите во државите членки на ЕУ, Швајцарија и во САД, при што нагласил дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашањето за европска интеграција на Македонија не било разгледано за време на краткиот разговор помеѓу претседателот Румен Радев и претседателот на САД Џо ...
| | веќе видена | слични

„Прашањето за европската интеграција на Република Северна Македонија не беше дискутирано за време на краткиот разговор помеѓу претседателот Румен Радев и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се сретна со Бајден во Брисел, го покани да дојде во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: