Зеленски до Бајден: Кажете ни јасно дали одиме во НАТО или не?


Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција и Соединетите Американски Држави влегуваат во „нова ера“ на односите кои беа влошени во последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската администрација подготви резервна помош за Киев во случај на влошување на состојбата на руско-украинската граница, истакна во писмената изјава ...
| | веќе видена | слични

Сепак, двајцата лидери не можеле да го решат долгогодишното прашање за купување на рускиот одбранбен систем С-400 од страна на Турција, рече Саливан, тежок ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и турскиот лидер Реџеп Тајип Ердоган не успеаја да постигнат договор за време на билатералната средба во однос на руските ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот турски колега по должност Реџеп Тајип Ердоган на средбата претходно седмицава договориле Турција да ја има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски до Бајден: Кажете ни јасно дали одиме во НАТО или не?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: