ВМРО-ДПМНЕ на протест пред МНР


Нема позитивни сигнали од Брисел дека ЕУ ќе ја отвори вратата за Македонија. Бугарија не го повлекува ветото - Унијата пак не сака да ја раздвои Албанија од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Германскиот министер за Европа Михаил Рот денеска за време на одржувањето на Советот за општи работи на ЕУ, објави на Твитер дека Европската Унија без ...
| | веќе видена | слични

Информациите што стигаат во Скопје од министерскиот состанок на земјите членки на Европската Унија се дека нема согласност од Софија да попушти и да се согласи ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од државите членки на ЕУ се на ставот дека не треба да има одвојување на Албанија и Македонија. Дополнително тежина на спорот дава техничката влада ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за Европа Михаил Рот денес се огласи на својот Твитер профил по повод министерскиот Совет и побара да се исполнат обврските кон С. ...
| | веќе видена | слични

Можноста да се добие почеток на преговори за членство на 24 и 25 јуни на Самитот на лидери на ЕУ е теоретска, имајќи предвид дека во моментот во Бугарија има ...
| | веќе видена | слични

Македонија останува без преговарачката рамка денеска во Луксембург по завршената дискусија во Советот за општи работи. Повеќе министри од ЕУ држави упатија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред МНР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: