Извршната наредба на Бајден не спречува дебата меѓу граѓаните, рече Стејт департментот

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
| | веќе видена | слични

Големо враќање на САД на Западен Балкан. Вака поранешниот македонски амбасадор во НАТО Нано Ружин, ја оценува последната извршна одлука на американскиот ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Оние што работат против Договорот од Преспа и во држави надвор од Западниот Балкан, вклучувајќи ја и Грција, ќе може да се најдат на црна листа на САД. Ова за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

.Портпаролот на Стејт департментот, изјавил дека администрацијата на Бајден планира да ги прошири санкциите и кон лица од други држави, како и Грција бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Намерата на САД не е да се спречат приватни лица да изразуваат мислење и САД охрабруваат силна дискусија и дебата меѓу граѓаните глобално и на Западниот ...
| | веќе видена | слични

Извршната наредба на Бајден дозволува санкции против оние што ја потценуваат стабилноста на Западниот Балкан, каде и да се наоѓаат, се вели во изјавата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршната наредба на Бајден не спречува дебата меѓу граѓаните, рече Стејт департментот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: