Мерко ја навреди новинарката на „Алфа ТВ“: Не си писмена!


Осветлувањето во повеќе бои, што ја чинеше општината 110.000 евра, официјално го пушти струшкиот градоначалник Рамиз Мерко. Проектот наиде на негодувања кај ...
| | веќе видена | слични

Со огномет, синоќа свечено беше пуштено осветлувањето на реката Црн Дрим, од струшкиот градоначалник Рамиз Мерко. Проектот, за кој Општина Струга инкасираше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со пригодна свеченост и огномет, синоќа беше пуштено осветлувањето на реката Црн Дрим. Осветлувањето официјално го пушти струшкиот градоначалник Рамиз Мерко. ...
| | веќе видена | слични

Осветлувањето на реката Црн Дрим во Струга, најновиот проект на Општината, предизвика бурни реакции во јавноста. Екологистите обвинуваат за негрижа и опасност ...
| | веќе видена | слични

Реката Црн Дрим блесна во неколку бои, коритото од синоќа се прелева во сина, црвена, зелена и виолетова боја. Проектот вклучува инсталација на арматура ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерко ја навреди новинарката на „Алфа ТВ“: Не си писмена!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: