Столтенберг: Мора да одговориме на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Западниот сојуз мора да одговори на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина. Според него, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во авторска статија објавена во германскиот весник „Цајт“, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Москва се надевала дека крајот на Студената војна е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По одлуката на Русија и денешното соопштение дека ќе се повлече од Договорот за отворено небо, НАТО наведе во своето соопштение дека Алијансата „длабоко жали ...
| | веќе видена | слични

Стариот добар Џо, кого медиумите блиски до Трамп и левичарските „наивчини“ сакаат да го опишат како успан и дементен, се покажа како незгоден клиент за Путин, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 123 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 365 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 400 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 189 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Мора да одговориме на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: