“Наредбата на Бајден најмногу СЕ ОДНЕСУВА НА СРБИЈА“

Големо враќање на САД на Западен Балкан. Вака поранешниот македонски амбасадор во НАТО Нано Ружин, ја оценува последната извршна одлука на американскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кинеските лидери можеби не се придржуваат до принципите на пазарниот капитализам, но тие имаат напредно познавање на ранливоста на политичката економија. Така, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наполеон Бонапарта еднаш рече: „оставете ја Кина да спие, бидејќи кога ќе се разбуди, светот ќе трепери“. Во последните двесте години од забелешките на ...
| | веќе видена | слични

Во последните двесте години од забелешките на Наполеон, кинеската нација го доживеа историскиот процес од пад до просперитет. По Опиумската војна во 1840 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 446 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 151 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 174 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Наредбата на Бајден најмногу СЕ ОДНЕСУВА НА СРБИЈА“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: