Заев-Дуда: Од исклучителна важност е поддршката на Полска за Северна Македонија за членство во ЕУ


Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Мариа Вирџиниа Мендес да Силва Пина, амбасадорка на Португалија во Република Северна Македонија. На средбата ...
| | веќе видена | слични

На средбата беше констатирано дека односите меѓу двете држави се пријателски и беше изразено очекување за нивно натамошно унапредување, збогатување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија, Мими ...
| | веќе видена | слични

Континуитет на побудата од државата за Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) Верските аналитичари ја гледаат оваа средба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска се сретна со белхискиот амбасадорот на Кралството Белгија, Фредерик Мерис, со седиште во Софија, и со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, на маргините на Осмата пленарна сесија на ПС на ПСЈИЕ што се одржува од 21 до 23 јуни ...
| | веќе видена | слични

На средбите беше дискутирано за европската перспектива на Македонија и можностите за нејзино унапредување во периодот што следи, имајќи ги во предвид јунските ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Република Турција, денеска во Истанбул оствари средба со Неговата Сесветост Вартоломеј, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев-Дуда: Од исклучителна важност е поддршката на Полска за Северна Македонија за членство во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: