Германија: Најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
| | веќе видена | слични

Градот Виена има намера да ги отвори ноќните клубови само за вакцинирани лица и планира специјални активности за младите со цел да ги натераат да примат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Италија од следната недела делумно ќе го укине задолжителното носење маски на отворено, јави ДПА. Укинувањето на мерката од 28 јуни ќе важи за т.н. „бели ...
| | веќе видена | слични

Израел денес издаде препорака сите деца на возраст од 12 до 15 години да се вакцинираат против ковид-19, поради нови жаришта кои беа предизвикани од делта ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Од денеска, цела Италија стана „бела зона“, што значи дека опасноста од инфекција со Ковид-19 е минимална и дека ограничувачките мерки се укинуваат, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Казнети се 103 лица за неносење маски. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија: Најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: