Османи: Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност


Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
| | веќе видена | слични

„Албанија и Северна Македонија ги исполнија сите критериуми и веруваме дека треба да се отворат преговори за пристап со нив што е можно поскоро“, рече ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министрите за европски работи на ЕУ до предмалку дебатираа за усвојувањето на преговарачката рамка за Македонија и Албанија, според дипломатски извори од ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска ќе разговараат за многу важно прашање за проширување кон Западен Балкан, изјави Ана Паула Закаријас, министер за ...
| | веќе видена | слични

Билатералните прашања не смеат да се користат за блокирање на европскиот пат. Такви прашања можат да се решаваат во меѓувреме, но билатерално и не може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Северна Македонија и Албанија ги исполнија сите критериуми за отворање на пристапните преговори, а Косово заслужува визна либерализација. Тоа го нагласи ...
| | веќе видена | слични

Не се очекува промена во позицијата на Бугарија во однос на нејзиното вето за пристапните преговори за Македонија во ЕУ, објави Бугарското национално радио ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: