Утре во Скопје пристигнуваат вакцини од Грција


2 копии
7 копии
3 копии
2 копии

До крајот на летото верувам дека ќе се постигне процент на вакцинирани за кој можеме да кажеме дека е колективен имунитет, вели министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека за брзо време ќе се вакцинираат сите пријавени граѓани. Тој ги повика сите граѓани да се пријават за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека вакцинацијата во моментов е забавена, но процесот повторно ќе забрза откако кон крајов на месецов треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре во Скопје пристигнуваат вакцини од Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: