На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 65 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вчера ја оцени состојбата со ковид како прилично стабилна, на што упатува малиот број на новодијагностицирани и на приеми ...
| | веќе видена | слични

Откако во текот на вчерашниот ден беа регистрирани три нови случаи на заразени со корона вирусот, вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со ковид 19 полека се смирува.Вчера беа регистрирани три нови случаи на заразени со коронавирусот од направени 1.601 тестирања, 15 лица оздравени и ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи од ковида-19 во Соединетите држави падна под 300 на ден за прв пат од почетокот на пандемијата во таа земја во март 2020 година, додека ...
| | веќе видена | слични

„Го тестираме овој пристап дека ако сте примиле две дози на вакцина, ќе бидете тестирани наместо да бидете изолирани по контакт со заразено лице“, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 65 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: