„СОЛЕНИ“ ГОРИВА: Бензините нагоре за половина, дизелот за дури еден денар


14 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1, 15 ...
| | веќе видена | слични

Планот на Владата да воведе еколошка такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари со ДДВ за секој наточен литар нафта и бензини, според Сојузот на стопански ...
| | веќе видена | слични

Поскапуваат и бензините и дизелот од ноќеска на полноќ, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Според новоусвоениот ценовник, од утре бензините ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На прашање каде Левица ќе има кандидати за градоначалници лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев вели дека ќе имаат некаде и дека веќе им пристигнуваат ...
сите 445 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 2.000 луѓе биле позитивни на Ковид-19 во понеделникот, што е најмногу од март.Како што е наведено, ...
сите 628 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 142 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Низа реакции денеска од политички партии, но и од Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани по вчерашната изјава на ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СОЛЕНИ“ ГОРИВА: Бензините нагоре за половина, дизелот за дури еден денар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: