Трајковски: Нема потреба од разочарување, мотивирани сме да ја поминеме групата


Александар Трајковски смета дека поразот од Австрија не е слика за случувањата на теренот, тој верува дека нема да им се наруши самодовербата, на мечот против ...
| | веќе видена | слични

Авионот со македонската фудбалска репрезентација денеска околу 13:30 часот треба да слета на скопскиот аеродром. Фудбалерите иако го завршија настапот на ...
| | веќе видена | слични

Нашите момци денеска со чартер лет се враќаат во Скопје, според првичните информации треба да слетаат во 13:30 часот. Само тројца фудбалери нема да дојдат во ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Амстердам, Роберт Спасовски (ФОТО) Александар Трајковски е едно од македонските имиња од ЕВРО 2020 кое дефинитивно ја носи позитивната оценка за ...
| | веќе видена | слични

Мирсад Јонуз, екс селекторот и еден од нашите најпознати тренери, инаку стручен коментатор на Спортмедиа за ова ЕУРО, даде свое видување за мечот со Холандија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со три порази на исто толку одиграни натпревари, репрезентација на Македонија го заврши својот историски прв настап на едно големо фудбалско натпреварување, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 106 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 177 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 367 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, остварил телефонски повик доцна синоќа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со огнената стихија во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајковски: Нема потреба од разочарување, мотивирани сме да ја поминеме групата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: