Нафтениот гигант Saudi Aramco продава исламски обврзници деноминирани во долар

Време зa читање: 2 минути Политиката за вакцинација ќе биде над сите други економски политики оваа година, можеби поважна од монетарната и фискална политика, ...
| | веќе видена | слични

Најниски годишни стапки на инфлација се регистрирани во Грција, Малта и Португалија, а највисоки во Унгарија, Полска и ЛуксембургСтапката на инфлација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Понатамошното занемарување на инфлацијата и печатење пари без покритие ќе ја турне глобалната економија во голема криза, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 44. седница на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО, македонските власти повторно добија дозвола за уништување на охридскиот регион. Исклучителните ...
сите 160 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 396 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во ...
сите 93 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нафтениот гигант Saudi Aramco продава исламски обврзници деноминирани во долар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: