Грција и испрати 20.000 вакцини АстраЗенека на Албанија


Министерот за здравство Венко Филипче денеска прими две донации, едната од 2.313.000 денари за медицинска опрема од Амбасадата на Народна Република Кина и една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека за брзо време ќе се вакцинираат сите пријавени граѓани. Тој ги повика сите граѓани да се пријават за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека до крајот на летото во земјава може да биде постигнат процент на имунизирани лица за кој ќе може да се каже ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека вакцинацијата во моментов е забавена, но процесот повторно ќе забрза откако кон крајов на месецов треба да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче очекува до крајот на летото да биде постигнат колективен имунитет. Според планот за имунизација, како што посочи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, оствари средба со амбасадорот на Народна Република Кина Н.Е. Џанг Ѕуо, при што истакна дека амбасадорот лично со ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 22. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Најавената поголема количина кинески вакцини од „Синовак“ се очекува да пристигнат до крај на месецов, со што ќе се засили ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција и испрати 20.000 вакцини АстраЗенека на Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: