Србија/Ковид-19: Се очекува по седница на Кризниот штаб понатамошно олеснување на мерките

Се очекува по седница на Кризниот штаб понатамошно олеснување на меркие. Се очекува одобрување за организирање прослави за матура, свадби и други собири, со ...
| | веќе видена | слични

Напорите кои во изминатите години ги направија домашните институции, се враќаат со добро, па само малку ни фали за да стигнеме до солидна туристичка петка. ...
| | веќе видена | слични

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
| | веќе видена | слични

Сите ресторани кои работат на отворено со свадби и други настани ги почитувале мерките  за оргниизирање на прослави. Државниот пазарен инспекторат објаснуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од ноќеска на полноќ е укинат полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
| | веќе видена | слични

Од ноќеска на полноќ престана да важи одлуката за полициски час, а се укина и ограничувањето на работното време на сите угостителски објекти. Од денеска е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новите мерки на Српскиот кризен штаб за борба против коронавирусот, кои беа донесени на последната седница во понеделникот, стапуваат на сила денеска. Сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 128 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 528 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 402 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија/Ковид-19: Се очекува по седница на Кризниот штаб понатамошно олеснување на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: