Ѓоковиќ: Ова дете ми помогна кога губев 0-2


Новак Ѓоковиќ го освои 19 грен слем трофеј во кариерата на „Ролан Гарос“ и им се приближи на Рафаел Надал и Рожер Федерер, за кои многумина сметаа дека се ...
| | веќе видена | слични

Одличното финале на Ролан Гарос во кое победи Новак Ѓоковиќ во пет сета, го одбележаа неколку моменти, а еден од нив беше невообичаената поддршка за српскиот ...
| | веќе видена | слични

Момчето кое за многу кратко време се најде во центарот на вниманието конечно ја отвори душата.Љубителите на тенисот имаа можност да го проследат спектаклот во ...
| | веќе видена | слични

Големото финале за мажи на „Ролан Гарос“ го обележа и настанот на крајот од мечот. Новак Ѓоковиќ му даде рекет на момче, кое се наоѓаше на трибините. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По финалето на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ својот рекет одлучи да му го подари на едно момче, свој верен навивач. Станува збор за Матео, момче од Мексико кое го ...
| | веќе видена | слични

Не престанува да се зборува за момчето на кое Новак Ѓоковиќ му подари рекет по финалето на Ролан Гарос, а „ЕСПН“ ја објави и првата изјава на деветгодишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 395 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 205 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 188 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ: Ова дете ми помогна кога губев 0-2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: