Македонија може повеќе, одиме на победа со Украина


На еден час до натпреварот меѓу Македонија и Холандија, последен за нас на ова Европско првенство познати се и стартните состави. Нашата репрезентација со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ќе почне со офанзивен состав на денешниот дуел со Холандија во последниот настап на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕКИПА во Амстердам, Роберт Спасовски (ФОТО) Македонскиот селектор Игор Ангеловски се одлучи, како и што се очекуваше, со формација 4-3-3 да се спротистави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Ангеловски порача дека последниот меч на Горан Пандев во националниот дрес треба да биде мотив плус за остварување на добар резултат против Холандија, но ...
| | веќе видена | слични

„Ние како репрезентација, не само сега, секогаш сме послободни по примен гол, потоа сме се враќале во игра, некако тоа ни е останато од порано. Точно е дека по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Очекувавме повеќе од нашите репрезентативци, но задоволни сме од тоа што се покажа. Против Украина во второто полувреме се вратија во игра. Имавме шанси, не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев застана во одбрана на ставот од учебниците и спомениците да се избрише зборот бугарски а да остане само фашистички окупатор со изјава која ...
сите 256 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 330 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 302 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 181 | | | веќе видена

Власта уште еднаш покажува дека се и е поважно, односно врвен приоритет им се провизиите и бизнисите, а вистината и откривањето на вистината што се случуваше ...
сите 189 | | | веќе видена

Активни се 12.207 случаи во државава од кои најголем број 5714 се во Скопје. Во Тетово има 951 активен случај, во Куманово 937, во Гостивар 497, во Охрид 491, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија може повеќе, одиме на победа со Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: