Македонија со пораз од Австрија на стартот на ЕП

Фудбалскатата селекција на Холандија обезбеди пласман во осминафиналето на Европската првенство откако во вториот дуел во четвртокот од Групата Ц, во којашто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франко Фода ќе остане запишан во историјата како селекторот кој и ја донел првата победа на Австрија на Европските првенства, бидејќи нашиот противник на ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Холандија започна на најдобар можен начин на Европското првенство со победа над селекцијата на Украина со резултат 3:2. Воведните минути од ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Букурешт, Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски Македонија загуби од Австрија со 1-3 во првиот натпревар на Европското првенство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани ...
сите 560 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 355 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 151 | | | веќе видена

Големи пожари го погодија јужниот дел на Европа. Илјадници припадници на турските спасувачките служби веќе петти ден се обидуваат да ги изгаснат шумските ...
сите 206 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски е крајно непријатно изненаден од квалификацијата на Мицкоски, според која, утрешното чествување на најголемиот македонски празник – ...
сите 170 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со пораз од Австрија на стартот на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: