Македонциве се луди, пеат и играат на пороен дожд, пишуваат романските новинари


Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
| | веќе видена | слични

Романската легенда Дан Петреску во сво својата кариера беше дел од една од најсилните романски генерации во 90-тите години, сега тој зборуваше за македонските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За околу четири дена колку што македонските навивачи престојуваа во романската престолнина, успеале да испијат меѓу 70 и 75 000 литри пиво, велат официјалните ...
| | веќе видена | слични

Атмосферата во Букурешт полека, но сигурно, стивнува, а Романците се повеќе од задоволни за прометот кој го направиле македонските навивачи во романската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај ковид-19 мерките, македонските навивачи го окупираа Букурешт во изминатите неколку дена и им направија убав промет, информациите од Романија велат ...
| | веќе видена | слични

Македонските навивачи извршија инвазија на Букурешт каде Македонија ги играше првите два натпревари од Европското првество. За околу четири дена колку што ...
| | веќе видена | слични

Македонската навивачка фаланга овој јуни за првпат беше дел од едно Европско првенство во фудбал, а според податоците на романските власи за Јавни приходи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонциве се луди, пеат и играат на пороен дожд, пишуваат романските новинари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: