„Недела на македонски производи“ од утре во Букурешт


2 копии
6 копии

Со многу конструктивни предлози од двете страни, кои ја одразуваат заедничката желба да се зајакне и продлабочи билатералната економска соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Крешник Бектеши, министерот за економија, денеска при посетата на Украина објави дека македонските производи ќе се извезуваат на украинскиот пазар или без ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Натамошната либерализација на трговијата меѓу Македонија и Украина ќе биде значаен поттик за компаниите од двете земји да извезуваат голем број домашни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Недела на македонски производи“ од утре во Букурешт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: