Регистрирани мал број нови случаи на Ковид-19, вакцинацијата се одвива непречено

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Повеќе од 60 проценти од новите случаи на корона вирус во главниот град на Португалија, Лисабон, се должат на варијантата Делта, (позната како индиска ...
| | веќе видена | слични

Албанија набави брзи тестови за оние кои ќе летуваат кај нив а ќе се пожалат на симптоми на коронавирусот, министерската за здравство соопшти дека во секоја ...
| | веќе видена | слични

Во Велика Британија денес се забележани нови 9.284 заболени од ковид-19 и 6 починати. Иако бројот на заразени е помал во споредба со бројот на заболени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани мал број нови случаи на Ковид-19, вакцинацијата се одвива непречено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: