Мицкоски: Заев е таткото на спорот со Бугарија


 Вака од Владата ги коментираат последните објави на бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски кој објавувајќи видео и текст како дел од предизборната кампања на ...
| | веќе видена | слични

Предвремените парламентарни избори на кои граѓаните ќе одлучат која партија сакаат да ја води државата се закажани за 11 јули, а веќе се објавуваат и првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Македонија не може да ги започне преговорите за членство во ЕУ без да го исполни потребните услови, изјави денеска лидерот на бугарската партија „Има ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија (РСМ) треба да се приклучи на ЕУ, но тоа е многу долг процес што ќе се заврши кога ќе се исполнат критериумите. Ова го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

По избувнувањето на повеќе пожари низ источниот и југоисточниот дел на државата, Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) одржи итен состанок со цел ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Заев е таткото на спорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: