Во Москва пет неработни дена поради зголемувањето на бројот на заразени лица

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Повеќе од 60 проценти од новите случаи на корона вирус во главниот град на Португалија, Лисабон, се должат на варијантата Делта, (позната како индиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Лисабон, каде што се воведени мерки за затворање за време на викендот, повеќе од 60 проценти од коронавирусните инфекции се предизвикани од делта варијанта ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со коронавирусот во светот денес надмина 179 милиони, покажуваат податоците на веб-страницата „worldometers.info“. Досега 163,5 милиони луѓе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 165 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 187 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Москва пет неработни дена поради зголемувањето на бројот на заразени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: