Македонските навивачи грмеа низ Букурешт, центарот на градот беше црвено-црвен (ВИДЕО)


Врие Македонци во Букурешт, навивачите на нашата репрезентација го преплавија центарот на романската престолнина и не ги штедеа грлата. Македонија И покрај ...
| | веќе видена | слични

Македонските навивачи привлекоа внимание со поддршката за фудбалската репрезентација во досегашниот тек од Европското првенство. Еден симпатизер на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација вчера го забележа вториот пораз на Европското првенство против селекцијата на Украина. Деби настапот на фудбалерите на ...
| | веќе видена | слични

 Фото извор: Maкедонија заедно со македонскиот фудбал живее историски мигови. Нашите фудбалери денес истрајно и пожртвувано се бореа на теренот со ...
| | веќе видена | слични

Слободен печат успеа да стапи во контакт со Мирослав Поповски, единствениот македонец кој не пропуштил ниту еден натпревар на македонските репрезентации во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 168 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 186 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските навивачи грмеа низ Букурешт, центарот на градот беше црвено-црвен (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: