Димитров: Земјите кои беа против, сега критикуваат дека Бугарија го попречува процесот на проширување на ЕУ


Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
| | веќе видена | слични

На прашањето дали и како ќе реагира македонската влада на изјавите на бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, кој објави видео и текст во кои Македонија ја ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната објава на бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски дека „ Македонија е бугарска. Факт, којшто нема потреба да се докажува. Факт којшто Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот вицепремиер на Бугарија, Красимир Каракачанов, во гостување на телевизијата БТВ, го обвини eкс премиерот Бојко Борисов дека „фаќал кривини“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Запад покажуваме колку сме активни, а на Бугарите – ништо. Ова е тактиката на С Македонија, но не смееме и нема да отстапиме. Ова го рече поранешниот ...
| | веќе видена | слични

На прашањето на МКД.мк дали и како ќе реагира македонската влада откако вчера бугарскиот европратеник и политичар Ангел Џамбаски провокативно и навредливо кон ...
| | веќе видена | слични

Во моментов работата не оди добро, дури и поранешниот премиер Борисов фаќа кривини. За време на овие 4 години, во кои ВМРО беше дел од владата, имаше ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, во телевизиско интервју изнесува шокантно тврдење дека Бугарија е државата која му помогнала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 420 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднело кривична пријава против А.Х.(65) од тетовска Мала Речица и нејзиниот брат ...
сите 386 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Земјите кои беа против, сега критикуваат дека Бугарија го попречува процесот на проширување на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: