Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

15 копии

Вашингтон, 19. јуни 2021 (InPress) – Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија Филип Рикер, ќе го посети Охрид од први до трети јули, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев изјавил дека веќе го покренале конкретниот аспект со Фудбалската федерација на Македонија и во наредниот период ќе го решеле прашањето врз ...
| | веќе видена | слични

Веќе го покренавме конкретниот аспект со Федерацијата и во наредниот период ќе го решиме прашањето врз основа на Договорот од Преспа и правилата и традицијата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во интервју за грчките медиуми вели дека на дресовите на фудбалската репрезетација треба да стои дека ја претставуваат репрезентацијата на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев изјавил дека поплаките од Атина за амблемот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на дресовите на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: