21 новозаразени и едно починато лице од КОВИД-19 во последното деноноќие

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа е регистриран 21 нов случај на КОВИД-19 и тоа шест во Кичево, по четири во Скопје и Тетово, ...
| | веќе видена | слични

Трет ден по ред, Велика Британија регистрира повеќе од 10.000 случаи на инфекција со коронавирус, пренесе Анадолија. Експертите предупредуваат дека влегле во ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час е укинат во Франција оваа недела, 245 дена по неговото влегување во сила. Насекаде на територијата, сега е можно слободно движење по 23 часот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 10 града во земјава нема активни случаи на Ковид-19. Кавадарци, Свети Николе, Ресен, Берово, Пробиштп, Богданци, Демир Капија, Пехчево, Македонска Каменица ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Велика Британија регистрира 10.321 лице заразени со коронавирус во последните 24 часа, со што бројот на заразени од почетокот на пандемијата се искачи на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се потврдени уште 10.321 случај на инфекција, се вели во соопштението на британската влада, пренесува Ројтерс. Британската влада пријави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Аналитичарот и поранешен функционер, Ивица Боцевски, во гостувањето на ТВ21 изнесе теза дека оставките на Зоран Заев од премиерската и од лидерската функција ...
сите 425 | | | веќе видена

Светската здравствена организација очекува за неколку дена да има повеќе информации за тоа колку е заразен новиот сој на корона - омикрон, изјави вчера ...
сите 676 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 190 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 новозаразени и едно починато лице од КОВИД-19 во последното деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: