НСДП за локалните избори ќе им даде можност да се вклучат и на непартиски лица

Ова го изјавил Петковски на вчерашната средба со претседателите на општинските организации на партијата од втората изборна единица. „Како политичка партија да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, вели дека ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи локални избори без евидентирање на граѓаните со отисок од прст. Николовски ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи локални избори без евидентирање на граѓаните со отисок од прст, изјави пратеникот на најголемата опозициска партија Александар ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 18 јуни 2021 Ние како СДСМ остануваме на определбата за една изборна единица и за отворени листи, и сега за претстојните локални избори во октомври, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за охридската онлајн телевизија истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на престојните локални избори кои ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за корупција и генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски се чуди зошто меѓународниот американски републикански институт објавил анкета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако целта на дел од пратеничките групи е да блокираат за да се покаже дека Собранието не функционира се ќе биде џабе, истакна министерот за правда Бојан ...
| | веќе видена | слични

Многу блиску ама сепак далеку од договор се политичките партии за изготвување на новиот Изборен законик за кој што сè уште нема договор за отворените листи за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, на денешната прес-конференција, по средбата со претсавници на судската власт, истакна дека се уште не е постигнат договор ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот градоначалник Максим Димитриевски, човек на Циц и близок на Оливер Спасовски се тројцата партиски функционери на СДСМ кои меѓу себе ќе се борат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 412 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 315 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 598 | | | веќе видена

Зголемувањето на бројот на случаи на ковид во Јужна Африка, каде за првпат се појави новиот сој Омикрон, досега не ги преплави болниците, и тоа доведе до ...
сите 618 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 167 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НСДП за локалните избори ќе им даде можност да се вклучат и на непартиски лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: