Вчера се вакцинирале 11.431 граѓани, а вкупно ревакцинирани се 187.120 граѓани


Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Венко Филипче не можеше да најде 6.000 вакцини да се ревакцинираат оние лица кои се вакцинираа во Србија, ама најавува 600.000 дози до крај на месецов, а ...
| | веќе видена | слични

Белград и Ниш беа дестинациите за македонските граѓани кои викендот се ревакцинираат во Србија. Тамошните здравствени власти одлучија сите граѓани од регионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Ниш денеска се ревакцинираат вработените Стопанската комора на Македонија и вработени во нејзините компании-членки чии работни места се со висок ризик. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот министер понуди да ги испрати вакцините во МК, нашиот преварант одбра да не прифати. Речиси 15 илјади граѓани на МК мораа да се ревакцинираат во ...
| | веќе видена | слични

Процесот на вакцинација е забавен бидејќи нема доволно вакцини, призна конечно министерот за здравство Венко Филипче. Но, тој не се откажува од досегашните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Малолетник од крушевско пренесен во болница со прострелни рани. „На 22.07.2021 во Полициска станица Прилеп пријавено е дека во Јавна здравствена установа ...
сите 211 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера се вакцинирале 11.431 граѓани, а вкупно ревакцинирани се 187.120 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: