Локвенец-Папукчиски: Обезбедени се средства за железничката пруга Софија-Скопје


Конечно, после речиси 30 години, железничката пруга за поврзување на Северна Македонија и Бугарија станува реалност. Очекувам за 3-4 месеци овде, веќе да се ...
| | веќе видена | слични

За да се стигне до Бугарија преку граничниот премин Деве Баир се вози по дупки и прокопи. Патот е целиот исрешетан со дупки, крпеници и нерамнини, како воопшто ...
| | веќе видена | слични

Уметници, пред сè актери, од македонска и грчка страна на 26 јуни со културни перформанси на железничките пруги во своите градови ќе одбележат 130 години од ...
| | веќе видена | слични

Железници на РСМ-Транспорт покрена иницијатива за воведување на патнички возови на релациите Скопје-Тетово, Скопје-Куманово и Скопје-Велес на секои два часа во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, заедно со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, истакнал дека на овој патен правец се вложува првпат после 50 години со цел да се рехабилитира. -Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска изврши увид во работите за рехабилитација на магистралниот пат Куманово – Страцин.Тој беше ...
| | веќе видена | слични

Доктор Нико Беќаровски кој со своите корисни совети особено се истакна во оваа пандемиска криза, со пост на својот Фејсбук профил даде интересен предлог околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локвенец-Папукчиски: Обезбедени се средства за железничката пруга Софија-Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: