50 милиони евра за модернизација на земјоделството: Изградба на откупни центри и поголемо искористување на европските фондови

Преку Проектот за модернизација на земјоделството, кој е дел од четиригодишната рамка за соработка со Светска банка, ќе се обезбедат 50 милиони евра за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Земјава се уште нема национален план за прилагодување кон новите услови на живеење кои ги предизвикува климатската криза. Ваков план би требало да обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Светот е соочен со сериозните последици од климатските промени кои стануваат се поочигледни и се потешко да се избегнат. Земјите во развој како нашата се ...
| | веќе видена | слични

Нормализиран е извозот на македонско брашно на Косово, иако од косовска страна повремено се случува повторно да се побара суперанализа. Последниот ваков случај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за економија ќе прати тројца свои професионалци како економски советници во седиштето на Светската трговска организација (СТО) во Женева, потоа ...
| | веќе видена | слични

Економски советници наскоро ќе заминат во Софија, Брисел, Женева, Рим и Чикаго, а се најавува ист потег и за други градови во светот. Дел од нив, ќе бидат од ...
| | веќе видена | слични

Тие ќе бидат дел од проектот на МНР со економски советници. Економија ќе ги покрие Женева, Брисел и Чикаго а земојделство испраќа во Рим и Каиро. МНР најавува ...
| | веќе видена | слични

Со потпишувањето на Спогодбата за упатување на претставник во Мисијата на Република Северна Македонија при Организацијата за храна и земјоделство на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

50 милиони евра за модернизација на земјоделството: Изградба на откупни центри и поголемо искористување на европските фондови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: