ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за што се преговара со Бугарија


Распродавањето, раскчмувањето и националните порази на Македонија имаат име и презиме, а тоа е Зоран Заев. Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ не се менува. Останува иста, заробена во режимска и насилничка матрица и тоа го покажува на дело. Со навреди и обиди за физички напади, вчера ...
| | веќе видена | слични

Од белата палата се повикуваат на медиумски шпекулации, без наведен извор и градат конструкции, со кои наштетуваат на државните и националните интереси. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Реакција на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да шират лаги, шпекулации и да прават конструкции со кои нанесуваат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да покажува на дело дека е партија која не се менува, партија која нема намера ниту пак планира некогаш да се ослободи од насилничката, ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Заев повторно на маса вчера става отворање на Уставот и ветува работи за кои нема согласност. Воедно беше соопштено дека Заев дал предлог до Бугарската влада. ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија со Република Бугарија има потпишано Договор за добрососедство и врз основа на содржината во тој договор се одвиваат ипреговорите и ...
| | веќе видена | слични

Од Единствена Македонија велат дека по вчерашната посета во Софија излегла информацијата дека Зоран Заев понудил нов конкретен предлог до Бугарија за решавање ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение бара Владата да објави каков предлог дал вчера примиерот Зоран Заев во Бугарија. „Јавноста има право да знае каков предлог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за што се преговара со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: