ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за што се преговара со Бугарија


Распродавањето, раскчмувањето и националните порази на Македонија имаат име и презиме, а тоа е Зоран Заев. Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ не се менува. Останува иста, заробена во режимска и насилничка матрица и тоа го покажува на дело. Со навреди и обиди за физички напади, вчера ...
| | веќе видена | слични

Од белата палата се повикуваат на медиумски шпекулации, без наведен извор и градат конструкции, со кои наштетуваат на државните и националните интереси. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Реакција на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да шират лаги, шпекулации и да прават конструкции со кои нанесуваат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да покажува на дело дека е партија која не се менува, партија која нема намера ниту пак планира некогаш да се ослободи од насилничката, ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Заев повторно на маса вчера става отворање на Уставот и ветува работи за кои нема согласност. Воедно беше соопштено дека Заев дал предлог до Бугарската влада. ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија со Република Бугарија има потпишано Договор за добрососедство и врз основа на содржината во тој договор се одвиваат ипреговорите и ...
| | веќе видена | слични

Од Единствена Македонија велат дека по вчерашната посета во Софија излегла информацијата дека Зоран Заев понудил нов конкретен предлог до Бугарија за решавање ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение бара Владата да објави каков предлог дал вчера примиерот Зоран Заев во Бугарија. „Јавноста има право да знае каков предлог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите директори во рамките на Министерството за надворешни работи до петокот, 9 септември, ја почнаа процедурата за стекнување со НАТО сертификат. На сите ...
сите 145 | | | веќе видена

Фокусирањето на зелената агенда, дигитализацијата и инвестирањето во човечкиот капитал се неопходни за обезбедување на одржлив раст. Користењето на дигиталното ...
сите 228 | | | веќе видена

ОЈО ТЕТОВО РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ НА ПОЖАРОТ КОЈ ИЗБИ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА Основното јавно обвинителство Тетово продолжува со континуирано преземање ...
сите 431 | | | веќе видена

Апсолутна невистина е дека помеѓу лозарите имало провокатори, водени од партиски мотиви, а уште пак помалку дека дури и градоначалникот на Кавадарци, Митко ...
сите 124 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 430 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев објавувајќи дел од говорот по повод 30-годишнината од независноста на Македонија вели дека македонскиот народ никогаш не водеше ...
сите 118 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за што се преговара со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: