Зеленото време на ДУИ и Али Ахмети


Турскиот мафијаш во видеа на Јутјуб отворено говори за сомнителните бизниси на власта и допира до милиони гледачи. Психијатарот Илкер Куџукпарлак објаснува што ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин со богатство од 220 милијарди долари, ќерки кои ги крие далеку од очите на јавноста и цврстите врски со организацијата КГБ, ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот за надмоќ на светските суперсили добива нова динамика и темпо. Изминатиов период лидерите на најмоќните воени суперсили тврдат дека вештачката ...
| | веќе видена | слични

Апокалиптичната визија не е далеку од стварноста- во име на светските сили војуваат роботи, водени од алгоритми и вештачка интелигенција, а страдаат луѓе. Може ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 690 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Седумнаесет деца позитивни на Ковид-19 во моментов се хоспитализирани во детската болница „Козле“. Единаесет од нив се од 9 до 16 години. Најмалиот пациент ...
сите 324 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 34 | | | веќе видена

Народниот правобранител и годинава добива поплаки за начинот на одвивање на наставата на почетокот на учебната година. Годинава почна подобро, донесени се ...
сите 160 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленото време на ДУИ и Али Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: