БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ СЕ БЛИЖИ КОН 500.000: Вакцинацијата во Македонија без проблеми


Вакцинацијата во земјава се одвива непречено на сите пунктови. Досега се аплицирани 431.174 дози вакцини, а ревакцинирани се 177.020 граѓани. Бројот на лица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Венко Филипче не можеше да најде 6.000 вакцини да се ревакцинираат оние лица кои се вакцинираа во Србија, ама најавува 600.000 дози до крај на месецов, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Процесот на вакцинација е забавен бидејќи нема доволно вакцини, призна конечно министерот за здравство Венко Филипче. Но, тој не се откажува од досегашните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на јуни, 600 илјади вакцини треба да се пристигнати во Македонија, изјави денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Според него, последната ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Марија Илиева, која вели дека е медицинско лице, преку фејсбук, во групата Ковид 19 совети и искуства вели дека денес се вакцинирала во Србија, бидејќи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 370 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 399 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ СЕ БЛИЖИ КОН 500.000: Вакцинацијата во Македонија без проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: