Внимавајте ако одите: Во Грција се појави бразилска мутација на корона вирусот

3 копии

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дигиталниот Ковид сертификат е мерка за заштита на јавното здравје, не го поставуваме како привилегија на вакцинираните или казна, истакна грчкиот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жална слика во македонското здравство.Повеќе од една година нашите и главите на нашите најмили во торба ги носевме. И се уште секојдневно ги носиме, се пожали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 350 | | | веќе видена

Балканот веќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ сега ни создава можности да направиме многу и сами ...
сите 302 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски, утре, по повод 2 Август, Илинден – Денот на Републиката, ќе присуствува на чествувањето на државниот празник во ...
сите 171 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 145 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за здравство на Србија, д -р Мирсад Ѓерлек, истакна дека четвртиот бран на корона вирусот е неизбежен. „Не верувам дека со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Внимавајте ако одите: Во Грција се појави бразилска мутација на корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: