Македонија – единствена на ЕП која нема сосед кој ќе игра на првенството!


Македонија е во фудбалска еуфорија. Нацијата е во фудбалска еуфорија. Едвај чекаме да дојде недела и 18 часот кога на Националната Арена во Букурешт, нашите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За околу четири дена колку што македонските навивачи престојуваа во романската престолнина, успеале да испијат меѓу 70 и 75 000 литри пиво, велат официјалните ...
| | веќе видена | слични

Атмосферата во Букурешт полека, но сигурно, стивнува, а Романците се повеќе од задоволни за прометот кој го направиле македонските навивачи во романската ...
| | веќе видена | слични

Македонските навивачи привлекоа внимание со поддршката за фудбалската репрезентација во досегашниот тек од Европското првенство. Еден симпатизер на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај ковид-19 мерките, македонските навивачи го окупираа Букурешт во изминатите неколку дена и им направија убав промет, информациите од Романија велат ...
| | веќе видена | слични

Македонските навивачи извршија инвазија на Букурешт каде Македонија ги играше првите два натпревари од Европското првество. За околу четири дена колку што ...
| | веќе видена | слични

Македонската навивачка фаланга овој јуни за првпат беше дел од едно Европско првенство во фудбал, а според податоците на романските власи за Јавни приходи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија – единствена на ЕП која нема сосед кој ќе игра на првенството!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: